czwartek, 27 stycznia 2011

Ogrzewanie podłogowe w łazience - krok po kroku

1. Formowanie spadku pod natryskiemPodłoże powinno być pozbawione warstw i elementów mogących osłabić przyczepność oraz odspajających się fragmentów starych wylewek. Powierzchniowe rysy w podłożu należy poszerzyć i odkurzyć. Bezpośrednio przed wykonaniem podkładu podłogowego ATLAS POSTAR 20 podłoże należy zwilżyć wodą i nanieść na nie warstwę kontaktową, przygotowaną z POSTARA 20 i EMULSJI ELASTYCZNEJ ATLAS. W brodziku, w warstwie podkładu podłogowego należy wykonać spadek zapewniający swobodny spływ wody do kratki kanalizacyjnej. Powinien on wynosić 1,0-1,5 %.

2. Zatapianie prętów grzewczychNależy sprawdzić i zamocować instalację grzewczą. Jastrych zaleca się wykonać w jednej warstwie (przy zapewnionym stabilnym systemowym zamocowaniu instalacji grzewczej, np. za pomocą ATLASA POSTARA 20).Wysokość wylewki nad warstwą grzewczą powinna wynosić co najmniej 35 mm. Ogrzewanie podłogowe może stanowić również mata grzewcza. Instaluje się ją w ostatnim etapie prac, już po wykonaniu hydroizolacji.

3. Nanoszenie hydroizolacjiHydroizolacja podpłytkowa ma chronić wylewki i tynki przed zniszczeniem w kontakcie z wodą. Nanosi się ją jako dwie warstwy, pędzlem lub pacą stalową. W pierwszej warstwie należy zatopić akcesoria uszczelniające, stanowiące integralną część powłoki hydroizolacyjnej i zapewniające jej szczelność w miejscach szczególnych. Polecamy zastosowanie łatwej w aplikacji, jednoskładnikowej folii w płynie ATLAS WODER E.
Czytaj dalej...

poniedziałek, 10 stycznia 2011

NAJNOWSZE ARTYKUŁY Z BRANŻY BUDOWLANEJ

  Drewniane okna a komfort mieszkania
  Ekologia w domu - bateria oszczędza wodę za nas
  Renesans tynków dekoracyjnych
  Rewolucja skórzanych podłóg TORLYS
  SPRYTNY PODJAZD - nie tylko na zimę
  Wybieramy bramę wjazdową
  Capadecor Calcino "Decor" dekoracyjna masa imitująca naturalny marmur
  Odlotowy pokój kowboja, żeglarza lub sportowca
  Boks garażowy - idealne miejsce do przechowywania Twoich rzeczy w garażu.
  Nowość! BALL firmy Spot Light - kula pełna światła
  ECO malowanie
  Analiza stron internetowych firm budowlanych
  Designerskie wieżowce podbijają serca polskich miast
  GRAPHITE 59G872 Przecinarka GRAPHITE - "poskramiacz" stali
  Ciepły dom to oszczędność pieniędzy
  Zimowe konserwacje
  Termalica do ścian działowych  
  Okucie uchylno-przesuwne duoPort SK firmy Winkhaus - maks. światła i przestrzeni  
  Profile TK-71 firmy Spectus - solidne podstawy dobrych okien
  Modny minimalizm - eleganckie baterie łazienkowe
  Kominki elektryczne Bizet i Bizet Light marki Optiflame
  Prawidłowa hydroizolacja pomieszczeń mokrych
  Jak wybudować dom energooszczędny
  Okno w świątecznej oprawie
  Komunikat Stowarzyszenia Producentów Styropianu (SPS)
  Energooszczędna hala sportowa i przedszkole w Twojej gminie, 3. 11. 2010
  Przełam lody, czyli jak poradzić sobie z problemem zamarzających rur.
  Czujniki obecności STEINEL Control PRO
   Inspiracje z kraju kwitnącej wiśni
  Samsung - zaprojektuj kuchnię marzeń - kilka kliknięć.
  Jak ułożyć kostkę granitową?
  Instytut w Wiedniu potwierdza trwałość parapetów Helopal
  Rolety to element wystroju oraz ochrona przed światłem
   Czytaj artykuły

niedziela, 9 stycznia 2011

Biobidet. Z salonów kąpielowych do zwykłej łazienki. Bidet wraca do łask.

Nikt chyba nie zaprzeczy, że mycie rąk jest podstawową czynnością higieniczną. Jeśli wytrzemy dłonie chusteczką higieniczną, będziemy mieli wrażenie, że nie zrobiliśmy wszystkiego, żeby je oczyścić. Oczyszczanie wodą jest wygodniejsze, bardziej skuteczne, a przede wszystkim bardziej higieniczne. Skoro nie używamy suchego papieru do czyszczenia naszych dłoni, to dlaczego mamy go używać do zdecydowanie bardziej wrażliwych części naszego ciała? 

Używanie papieru toaletowego nigdy nie zapewni idealnej czystości, a zaniedbania higieniczne w tym przypadku mogą spowodować poważne bakteryjne zakażenia. Co więcej w krajach, gdzie powszechnie jest używanie wody zamiast papieru (np. w Indonezji, na Środkowym wschodzie lub w południowo-zachodnich krajach azjatyckich), znacznie rzadziej pojawiają się problemy z hemoroidami! Czytaj dalej ...

Zarabianie kabla internetowego, sieciowego, wtyczki RJ-4, skrętki internetowej.

Zarabianie kabla internetowego, sieciowego, wtyczki RJ-4, skrętki internetowej.
Aby samemu zrobić w pełni działający kabel sieciowy musimy zaopatrzyć się: Czytaj dalej ...

Jak podłączyć, połączyć i jak działa wyłącznik różnicowo-prądowy, różnicówka ?

Na początku zaznaczę że podłączenie wyłącznika różnicowo-prądowego powinien wykonywać wykwalifikowany elektryk.
Wyłączniki różnicowo-prądowe (nazywane też bezpiecznik różnicowoprądowy, wyłącznik przeciwporażeniowy, różnicówka)  stanowią dziś najskuteczniejszą ochronę przed porażeniem. Zapobiegają pojawieniu się groźnych napięć dotykowych na obudowach różnego rodzaju maszyn narzędzi i sprzętu agd. Działanie różnicówki polega na rozłączaniu obwodu gdy prąd elektryczny wypływający z obwodu nie jest równy wpływającemu. Czytaj dalej ...

Jak poprawnie zaprojektować i wykonać instalację alarmową, system alarmowy ?

Jak poprawnie zaprojektować i wykonać instalację alarmową, system alarmowy ?

Na początku etapu projektowania musimy zdecydować się co tak naprawdę potrzebujemy w swoim domku lub mieszkaniu. Musimy przemyśleć czy będziemy instalować czujki dymu, zalania, kontaktory przy oknach i drzwiach, czy nasz obiekt będzie monitorowany przez firmę ochroniarską.
Zacznijmy od rozmieszczenia poszczególnych elementów naszego systemy alarmowego.
Sercem systemu jest oczywiście centrala alarmowa. Wybór miejsca jej montażu jest bardzo ważny i od niego w dużej mierze zależy skuteczność systemu alarmowego. Wyobraźmy sobie sytuację że centrala osadzona jest w korytarzu na widoku, włamywacz wyważający drzwi na ok 20 sekund na ?wyłączenie systemu?, po prostu wyrywa wszystko i system jest uziemiony nie pomoże nawet monitoring. Sygnalizacja optyczna i akustyczna też nie zadziała ponieważ zasilana jest właśnie z centrali, chyba że jest to sygnalizator z podtrzymaniem (z wbudowanym akumulatorem).
Osobiście polecam umiejscowienie centrali np. na piętrze w centralnym pomieszczeniu można ją z licować z tynkiem i dodatkowo zamaskować np. obrazem. 
Czytaj dalej ...

Instalacje budowlane - porady, jak wykonac, technologie, nowości, rozwiazania.

Instalacje budowlane - porady

Gładź gipsowa, wady zalety - porady

Gładź gipsowa

    Najpopularniejszym w ostatnim czasie sposobem wyrównywania ścian, jest nakładanie gładzi gipsowej. Użycie gładzi gipsowej pozwala na uzyskanie gładkich ścian, choć zależy to od dokładności i wprawy wykonawcy. Czytaj dalej ...

Malowanie ścian i sufitu, zrób to sam, jak malować, wybór farby, dobór narzędzi.

WYBÓR KOLORU I RODZAJU FARBY
Na początku trzeba zacząć od wybrania farby jaką będziemy malować nasze ściany i sufity.
Dziś na  rynku mamy ogromny wybór gotowych farb jak i odcieni w punktach mieszania farb.
Należało by się też zastanowić nad wyborem rodzaju farby (lateksowa, nowa na rynku ceramiczna)
Farba lateksowa jest odporna na wilgoć oraz zabrudzenia, warto zwrócić uwagę na opis farby odporne na szorowanie (najmocniejsza), farby odporne na zmywanie oraz odporne na ścieranie na sucho(najsłabsza).
Farba ceramiczna jest nowością. Jest bardzo odporna na ścieranie i można ją bezpiecznie zmywać różnymi detergentami. Czytaj dalej ...

Wybór tapety, tapetowanie, jak tapetować, kładzenie, klejenie tapet - porady

Wybór tapety, tapetowanie, jak tapetować, kładzenie, klejenie tapet - porady
   Tapetowanie zaczynamy od wyliczenia ile rolek tapety będzie nam potrzebna. Wyliczamy powierzchnię naszego pomieszczenie (długość ścian x wysokość). Jeśli mamy już wyliczoną powierzchnię np. 60 m2 to zastanówmy się teraz ile m2 uzyskamy z jednej rolki. Najczęściej spotykane wymiary to 53 cm na 10 m. Należy tu zwrócić uwagę na wysokość naszego pomieszczenia, idealna wysokość to poniżej 2,5 m (wtedy z jednej rolki mamy cztery pasy  5 m2). Sprawa ma się gorzej jeśli nasze pomieszczenie ma powyżej 2,5 m wysokości, wtedy z jednej rolki uzyskamy trzy paski a reszta to będą straty, które oczywiście można wykorzystać w miejscach koło okien i drzwi.
   Wybór tapety to raczej sprawa prosta. Można kupić zwykłą papierową albo dołożyć kilka złotych i mieć w domu tapetę winylową którą można zmywać. Warto zwrócić uwagę na jej grubość,  ponieważ zbyt cienka tapeta będzie skutkować pojawieniem się nierówności, które można zamaskować używając grubszej tapety. Gładkie tapety też odradzam gdyż powierzchnia pod nie musi być perfekcyjna. Kolejna ważna sprawa przy zakupie tapety to sprawdzenie numeru partii na każdej rolce. Jest to ważne ponieważ różne partie mogą wyraźnie różnić się odcieniem. Podsumowując - wybierając tapetę zwróćmy uwagę na: aby była zmywalna, na grubość, aby nie była gładka oraz na partię na każdej rolce. Czytaj dalej ...

Porady jak położyć panele - układanie, montaż, układzenie, paneli podłogowych.

Układanie paneli - porady

        Przed zakupem zastanówmy się na jakie panele się zdecydować. Weźmy pod uwagę klasę ścieralności (lepiej dopłacić parę złotych więcej do wyższej klasy o mieć panele na kilka lat więcej).
Rozważmy tak że wybór paneli z montażem bez klejowym. Mają one taką konstrukcje wpustu i pióra że po złączeniu zatrzaskują się. Istnieje możliwość ich  rozłączenia co jest istotne przy wymianie uszkodzonej części podłogi (w przypadku paneli klejonych nie ma takiej możliwości).

   Po zakupie wybranych paneli należy ułożyć je na równej powierzchni aby nie uległy wypaczeniu. Można z nich zdjęć folię zabezpieczającą ale nie należy usuwać sznurków którymi są związane ponieważ leżenie luzem może powodować wysychanie deski z jednej strony i skutkować wypaczeniem.

   Jeśli chcemy ułożyć panele na lata lepiej zastosować folię która ochroni je przed złym wpływem wilgoci. Zalecane jest też użycie maty o odpowiedniej grubości z gąbki filcu lub korka która zniweluje nierówności oraz będzie stanowiła izolację akustyczną. Czytaj dalej ...